Odličan derbi na "Enfildu", Liverpul zaustavio Arsenalovu seriju

RTS 09.04.2023

Fudbaleri Liverpula i Arsenala odigrali su 2:2 u derbi meču 30. kola Premijer lige. Gosti imali dva gola prednosti, "crveni" došli do boda golom Firmina u 87. minutu. "Tobdžije" sada imaju 6 bodova više i utakmicu više u odnosu na Mančester siti.

Odličan derbi, pun tempa i prilika na obe strane odigrali su Liverpul i Arsenal, a na kraju pobednika nije bilo - 2:2. Gosti su bili bolji rival u prvom poluvremenu, kada su i stekli dva gola prednosti, da bi "crveni" u nastavku dominirali i na kraju zasluženo došli do jednog boda. Arsenal je bio u seriji od sedam pobeda u Premijer ligi pred duel na "Enfildu" i meč su počeli na najbolji mogući način - Martineli je već u 8. minutu iskoristio dobar napad svog tima,