Njukasl i Vest hem goleadama došli do ubedljivih pobeda

RTS 23.04.2023

Fudbaleri Njukasla deklasirali su tim Totenhema sa 6:1 na svom terenu, a Vest hem je iznenadio Bornmut nadigravši ga sa 4:0 na gostovanju u utakmicama 32. kola Premijer lige. Oba tima su ubedljive pobede praktično obezbedila u prvom poluvremenu.

Njukasl je već posle zvižduka sudije za početak meča napravilo prvu gol šansu da bi u drugom minutu Džejkob Marfi pogodio desne rašlje gola gostiju za vođstvo od 1:0. Time je praktično pokrenuo seruju golova kojom su u narednih 20 minuta obezbedili pobedu. U 6. minutu na centaršut Fabijana Šera, gol pogađa Džoelington za 2:0, tri minuta kasnije Marfi uvećava na 3:0, Alexander Isak desetak minuta kasnije uvećava na 4:0, samo dva minuta kasnije Šon Longstaf postiže