Skandalozan prekid, poraz u derbiju i ljutita izjava kapitena Srbije: „Videćemo šta će se desiti“

Sputnik 23.04.2023

Fudbaleri PSV Ajndhovena pobedili su na svom terenu ekipu Ajaksa rezultatom 3:0 u velikom derbiju 30. kola holandskog šampionata, čime su napravili krupan korak ka plasmanu u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Utakmicu je obeležio prekid u 61. minutu pri rezultatu od 2:0 za domaćine pošto su vatreni navijači PSV-a. koji su napravili sjajnu atmosferu, ubacivali tvrde predmete na teren. Domaći huligani su čak gađali pivskom čašom vezistu Ajaksa Stivena Berghuisa, pa je glavni sudija odlučio da prekine meč i da igrače oba tima pošalje u svlačionicu. Prekid je trajao 20 minuta. Golove za PSV dali su Luk de Jong u 13. i 78. i Ćavi Simons u 54. minutu. PSV Ajndhoven je