Leverkuzen nastavio pobedničku seriju i nad Lajpcigom, Frajburg deklasirao Šalke

RTS 23.04.2023

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena nadigrali su Lajpcig sa 2:0 u derbiju i nastavio seriju od 13 utakmica bez poraza u svim takmičenjima. Na svom terenu je i Frajburg deklasirao Šalke sa 4:0 u drugoj utakmici 29. kola Bundeslige i napravili krupan korak ka plasmanu u Ligu šampiona.

U vrlo ravnopravnom duelu većinom prvog poluvremena tim iz Leverkuzena je poveo u 40. minutu sjajnim golom Adama Hložeka za 1:0 sa koliko se otišlo na odmor. U nastavku je nastavljen ravnopravan duel u kome se gosti nisu predavali sve do same završnice kada su u 84. minutu ostali sa igračem manje zbog isključenja Dominika Soboslaia kome je sudija dodelio drugi žuti karton i dosudio jedanaesterac za domaćine. Siguran sa beke tačke bio je Nadiem Amiri za slavlje u