Ruska rapsodija u Madridu: Favoriti padali kao od šale, a Rusi nisu ispustili ni set

Sputnik 29.04.2023

Danil Medvedev, ruski teniser, plasirao se u treće kolo Mastersa u Madridu pobedom nad Andreom Vavasorijem rezultatom 6:4, 6:3, a u narednom kolu čeka ga sunarodnik Aleksandar Ševčenko koji je napravio senzaciju i rutinski eliminisao Jiržija Lehečku rezultatom 6:1, 6:1. Velike pobede upisali su i Aslan Karacev kao i Roman Safijulin.

Možda Danil Medvedev ne voli šljaku, ali nema sumnje da šljaka voli njega i Rus sve bolje igra na ovoj podlozi. Na svom prvom meču na Mastersu u Madridu Medvedev je imao poteškoće sa brejk loptama koje je imao protivnik, međutim Vavasoriju nijednom nije dopustio da mu oduzme servis. Italijan je tokom prvog seta imao tri brejk lopte koje nije iskoristio, a potom je u desetom gemu stigla kazna jer je ruski as iskoristio svoju prvu šansu i brejkom stigao do prvog