Neubedljiva Zvezda zakazala duel protiv budućnosti: Crveno-beli uz oscilacije slavili u Zadru i izborili plasman u polufinale

Kurir 08.05.2023

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Zadar na gostovanju rezultatom 63:74 i sa 2:0 u seriji izborili plasman u polufinale ABA lige Zvezda je kontrolisala utakmicu od starta, povela 7:0, a prvi koš primila tek u 6 minutu.

U drugoj četvrtini stigla do +13, 15:28, a onda neshvatljivo stala i Zadar se serijom 13:0, potpuno vratio u meč. Na poluvreme crrveno-beli odlaze sa dva poena prednosti 33:35 U trećoj četvrtini Zvezda je ponovo stisla odbranu i ovu četvrtinu završila +9 44:53 Zadar je pretio u poslednjoj deonici, ali crveno-beli su uspeli nekako da sačuvaju prednost i pobedu Kod domaćina Božić se istakao sa 17 poena, dok je Čampara imao 15. Kod Zvezde najefuikasniji je bio