Tvrd je orah „bugarski Federer“, ali je Novakov um još tvrđi – teška pobeda za nastavak odbrane Rima

Sputnik 14.05.2023

Najbolji srpski teniser Novak Đoković domogao se osmine finala Mastersa u Rimu posle trijumfa nad Bugarinom Grigorom Dimitrovim u tri seta - 6:3, 4:6, 6:1. Protivnik Srbinu u sledećoj rundi biće Britanac Kameron Nori.

Kao i u prethodnoj rundi protiv Argentinca Ečeverija, naš teniser je loše otvorio meč i pretrpeo brejk na svoj prvi servis, ali je odmah uzvratio Bugarinu ribrejkom u sledećem i potom vezao čak četiri gema i stekao osetnu prednost od 4:1. Dimitrov je uspeo da se konsoliduje, ali nije mogao da napadne, iako je dobio maratonski najduži gem na meču, pa je Novak posle 44 minuta igre ipak rešio prvi set u svoju korist sa 6:3. Bugarin je imao lepu brejk priliku na