„Jedva čekam da igram protiv najboljeg na svetu“ – Novak i „đak generacije“ za polufinale Rima

Sputnik 16.05.2023

Holger Rune, mladi danski teniser, plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Rimu posle pobede protiv Alekseja Popirina iz Australije (6:4, 5:7, 6:4), a za polufinale boriće se protiv Novaka Đokovića koji je prethodno eliminisao Kameruna Norija. Za razliku od Britanca, Danac će biti teži rival, ali će za razliku od Norija Novaku ukazati poštovanje.

Tokom prvog seta kao da se Holger Rune trudio da isprati ritam Novaka Đokovića koji je u istom trenutku završio prvi set protiv Norija kada i Danac protiv Popirina, međutim u narednom setu Rune je imao više problema. Nije bilo opasnosti sve do četvrtog gema, kada je Australijanac stigao do dve brejk lopte i pokazao prve pretnje u drugom setu. Iako nije uspeo da ih realizuje, šansu da se popravi nije iskoristio ni Rune koji je takođe prokockao priliku za brejk.