Prvenstvo Srbije u orijentiringu: Stražilovu 5, Novom Sadu 3 medalje

Dnevnik 16.05.2023  |  Dnevnik.rs

NOVI SAD: Članovi Orijentiring kluba Stražilovo iz Sremskih Karlovaca osvojili su pet medalja, a takmičari OAK Novi Sad tri na Prvenstvu Srbije na srednjoj distanci održanom na terenima u okolini Despotovca u okviru trodnevnog Memorijala „Čika Duško Jovanović” koji organizuje PSK Pobeda iz Beograda.

S prvog državnog šampionata ove sezone Karlovčani su se kući vratili sa dve titule, dva srebra i jednom bronzom. David Husag je u kategoriji do 20 godina osvojio bronzu na stazi dugoj 3,4 km sa 16 kontrola. David Petrović bio je ubedljivo najbrži u konkurenciji do 16 godina i prvi je prošao kroz cilj overivši 13 kontrola na 2,2 km. Do titule državnog prvaka došao je i Stefan Čančarević (do 12 godina) koji je na karti pronašao 10 kontrola na 1,5 km, a na dodeli