Leteći holanđanin slavio u kneževini: Verstapen pobedio po kiši u Monaku i povećao prednost u šampionatu f1

Kurir 28.05.2023

Vozač Red Bula Maks Verstapen pobednik je današnje trke Formule 1 za Veliku nagradu Monaka, koja je završena u kišnim uslovima.

Dvostruki uzastopni svetski prvak je na ulicama Monaka zabeležio 39. pobedu u karijeri i četvrtu ove sezone, dok je austrijski tim nastavio dominaciju i ostvario šestu pobedu u isto toliko trka ove sezone. Verstapen je ovom pobedom postao najuspešniji vozač Red Bula, oborivši rekord Sebastijana Fetela. Najbolji ovosezonski plasman ostvario je vozač Aston Martina Fernando Alonso, koji je trku završio na drugom mestu, a na pobednički podijum se po treći put u