Pet i po sati spektakla u Parizu za najveće iznenađenje Rolan Garosa – Nemac u suzama /video/

Sputnik 01.06.2023

Posle pet i po sati borbe i dve propuštene meč lopte Italijan Janik Siner poražen je od Danijela Altmajera, nemačkog tenisera, u drugom kolu Rolan Garosa rezultatom 6:7, 7:6,1:6, 7:6, 7:5.

Janik Siner stigao je na Rolan Garos kao osmi nosilac i očekivalo se da do druge nedelje turnira protivike eliminiše kao od šale. Bio je to slučaj u prvom kolu, ali u drugom je usledio spektakl. Malo ko bi smeo da se kladi da će Danijel Altmajer da muči Italijana na pariskoj šljaci i na kraju ga pobedi, ali desilo se. Posle teško dobijenog prvog seta, Janik je stao, a Nemac iskoristio priliku da izjednači. Usledio je fantastičan set za najboljeg italijanskog