Odbojkaši Srbije poraženi od Japana posle preokreta

RTS 09.06.2023

Izabranici Igora Kolakovića poraženi su od selekcije Japana sa 3:1 (22:25, 25:21, 25:23, 25:20) u trećem meču prvog vikenda Lige nacija. Japanski odbojkaši naneli su drugi poraz selekciji Srbije posle rezultatskog preokreta u drugom setu meča.

Odbojkaši Srbije su dobro ušli u meč i uspeli da anuliraju vođstvo Japana sa 10:7 i potom načine preokret za osvajanje prvog seta sa 25:22. U nastavku su odbojkaši Srbije poveli sa 4:0 ali su domaćin brzo prekrenuli, a potom i preuzeli potpunu inicijativu za izjednačenje u setovima. U trećem setu Japanci nastavljaju sa sigurnom igrom a naši odbojkaši u finišu uspevaju i da izjednače na 20:20 i održavaju izjednačen rezultat do samog finiša kada na 23:23 Japanci