Srpski vaterpolo nije "mrtav" - Juniori preko Hrvatske do polufinala Svetskog prvenstva!

Sportske.net 15.06.2023  |  Sportske.net

Reprezentacija Srbije do 20 godina plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u vaterpolu.

Mladi "delfini" su u četvrtfinalu posle velike drame savladali Hrvatsku sa 16:15, a u borbi sa finale protivnik će biti Grčka. Delovalo je da su Srbi u bezizlaznoj situaciji nakon prve tri četvrtine jer je rival vodio sa ubedljivih 11:7, ali je tada usledio veliki preokret. U poslednjih osam minuta Srbije nije primila gol i serijom 4:0 odvela utakmicu penal-seriju. Tamo su naši momci bili nepogrešivi i kroz veliku dramu, posle gola Gladovića, stigli među četiri