Juniorke Srbije u rukometu poražene od Norvežanki u prvom kolu EP

RTS 06.07.2023

Ženska juniorska reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Norveške sa 27:26 (11:13) u prvom kolu Evropskog prvenstva koje se igra u Rumuniji. Norvežanke su do pobede došle posle preokreta u drugom poluvremenu i uspešnije izvedenog napada u deset sekundi pre kraja meča.

Juniorke Srbije su u prvom delu igre bile znatno bolja ekipa od protivnika i u nekoliko navrata imale čak prednost i od četiri gola razlike, ali su na odmor otišle samo sa dva gola prednosti. U nastavku su Norvežanke uspele da preuzmu inicijativu, izjednače rezultat i meč uvedu u krajnje neizvesnu završnicu. Deset sekundi pre kraja Srpkinje su imale napad za vođstvo pri rezultatu 26:26, šut sjajnog krila Dunje Radević uspela da odbrani golmanka norveške ekipe. Ono