Zenit potvrdio dominaciju – Gajić tragičar u nesrećnom porazu CSKA

Sputnik 15.07.2023

Fudbaleri Zenita iz Sankt Peterburga pobednici su Superkupa, tradicionalnog takmičenja koje se uoči svake sezone igra u Rusiji. Aktuelni šampioni bili su srećniji od osvajača kupa, ekipe CSKA iz Moskve, koju su savladali u Kazanju posle boljeg izvođenja jedanaesteraca - 5:4 (0:0).

Moskovski tim je dominirao tokom regularnih 90 minuta, ali su sreća i raspoloženi golman Keržakov sačuvali Zenit u ovoj utakmici. Najbolju priliku na celom meču imao je srpski internacionalac Milan Gajić koji je u 60. minutu sjajno uhvatio volej na desnom krilu, ali šutirao pravo u golmana Zenita. I Fjodor Čalov je imao sjajnu šansu u nadoknadi da donese pobedu Armejcima, ali je iz dobre pozicije promašio gol Zenita. Ti promašaji kasnije su se osvetili ekipi iz