Intervju Ljubiša Dunđerski, sportski direktor FK Spartak: Cilj nam je ulazak u plej-of
Dnevnik 27.07.2023
![Intervju Ljubiša Dunđerski, sportski direktor FK Spartak: Cilj nam je ulazak u plej-of](https://nstatic.net/img/logo/s/dnevnik.png)
Već više od mesec dana traju pripreme za novu sezonu fudbalera subotičkog Spartaka, tima koji se u prošlom prvenstvu, potpuno neočekivano, našao u borbi za opstanak. Uspeli su „plavi golubovi“ da izbegnu zlu sudbinu i sačuvaju mesto u Superligi Srbije, koje im po svemu i pripada. Predsednik kluba Nikola Simović zbog toga ništa nije želeo da prepusti slučaju, pa je tokom leta uspeo da dovede za šefa stručnog štaba veliko ime ruskog i evropskog fudbala, čuvenog Aleksandra Keržakova.
On bi, zajedno sa saradnicima Vladimirom Kazakovim, Ruslanom Adžindžalom i Sergejom Aleksejevim, a onda i Đorđem Tutorićem i trenerom golmana Mustafom Peštalićem, trebao da bude garant nekog novog i mnogo uspešnijeg tima, koji će se boriti za jedno od mesta u gornjem domu našeg fudbala. Iskoristili smo priliku da o samim pripremama, novom treneru i timu, porazgovaramo sa sportskim direktorom Subotičana Ljubišom Dunđerskim. - Keržakov me je oduševio, jer sam se