Partizan poražen u Azerbejdžanu – Jovanović sprečio veću katastrofu

Sputnik 10.08.2023

Fudbaleri Partizana poraženi su u prvom mreču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija od azerbejdžanskog Sabaha rezultatom 2:0. Lošu utakmicu odigrali su crno-beli koji nisu imali ideju ni konkretne, opasnije prilike, dok su na drugoj strani dve šanse realizovali Bojan Letić i Aleksej Isajev.

Nesigurno su fudbaleri Partizana otvorili utakmicu, a domaći tim to je pokušavao da koristi od samog starta pa se tako već u prvih pet minuta jasno videla veća inicijativa Sabaha. Već u osmom minutu Til je imao odličnu šansu posle asistencije Bojana Letića, ali je šutirao preko gola. Crno-beli razbudili su se oko 12. minuta kada je Saldanja šutirao ka golu, precizno, ali nedovoljno jako, pa je rezultat ostao nepromenjen. U narednih par minuta mogla je da se