Kvalifikacije za Ligu konferencije: Tadić sa penala za mirniji put Fenerbahčea u Maribor

Euronews 10.08.2023  |  Autor: Euronews

Fenerbahče je u svemu nadigrao Maribor, ali na revanš trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencije putuje mirnije samo zato što je Dušan Tadić realizovao penal u drugom minutu nadoknade za pobedu 3:1.

Dominirao je Fenerbahče od starta, King, Zajc, Juksek promašivali su dobre prilike sve dok za dva minuta Rodrigo Bekao i Irfan Džan Kahveči nisu doneli prendost od 2:0. Jedna neopreznost odnrane donela je Mariboru gol nade, ali posle faula Antolina, sudija je pokazao na belu tačku, a Tadić nije Jugu dozvolio da mu zaustavi udarac. Bio je to drugi gol Tadića u dresu Fenera. GOOLL! Fenerbahçe 3-1 Maribor 90+3' Dusan Tadic (P) pic.twitter.com/mGL6u6cNEC — GOLKOLİK