Kup Italije: Pobeda Đenove u znaku debitanta Retegija

Sport klub 11.08.2023  |  Autor: Sport Klub

U petak su odigrana četiri meča drugog kola Kupa Italije - Đenova je savladala Modenu rezultatom 4:3(2:2), Bolonja je bila bolja od Ćezene sa 2:0 (1:0), Udineze je slavio sa 4:1 (1:1) protiv Katanzara, dok je Frosinone rezultatom 1:0 (1:0) pobedio Pizu.

Pravi spektakl viđen je na Stadionu Luiđi Feraris – domaćin je poveo već u prvom minutu posle pogotka debitanta Matea Retegija. Već u 11. je vođstvo moglo da bude udvostručeno, ali je VAR poništio pogodak veziste Đenove Mortena Torzbija. Napadač gostiju Jakopo Manconi je izjednačio rezultat golom u 29. minutu, da bi se u 40. Luka Tremolada, koji je namestio prvi pogodak svoje ekipe, upisao u listu strelaca. Da Modena nema prednost na poluvremenu pobrinuo se Johan