Makabi ponovo koban po borjana: Slovan nemoćan u Izraelu, Rakov i Haifa u plej-ofu kvalifikacija za LŠ

Kurir 15.08.2023

Fudbaleri poljskog Rakova plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u revanš meču pobedili u gostima Aris Limasol sa 0:1.Rakov je slavio i u prvom meču na svom terenu sa 2:1.

Strelac odlučujućeg gola na večerašnjem meču bio je Fran Tudor u 49. minutu. Rakov će u poslednjem, četvrtom kolu kvalifikacija igrati protiv boljeg iz duela Kopenhagen-Sparta Prag. Plasman u plej-of obezbedio je i Makabi Haifa, pošto je u revanšu kao domaćin savladao Slovan iz Bratislave sa 3:1. U prvom meču, Makabi je u gostima slavio sa 2:1. Makabi je poveo golom Franzdija Pjerota u 29. minutu, a prednost je duplirao golom Dia Sabe u drugom minutu nadoknade