Loše vesti za zvezdu iz praga: Majstorija Birmančevića nedovoljna, Kopenhagen nakon penal drame eliminisao Spartu! Video

Kurir 15.08.2023

Fudbaleri Kopenhagena plasirali su u plej of za Ligu šampiona pošto su posle prave drame u Pragu eliminisali Spartu nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Nakon 120 minuta bilo je 3:3, u prvoj utakmici odigranoj u Danskoj rezultat je bio 0:0, a penal-drama pripala je Kopenhagenu. Ovaj rezultat ne ide na ruku srpskom šampionu Crvenoj zvezdi kojoj je zarad boljeg Uefa koeficijenta i više novca u kasi odgovaralo da danski šampion bude eliminisan. Poveo je danski šampion već u prvom minutu golom Jordana Larsona. Do kraja prvog dela nije bilo golova, ali je srpski internacionalac Veljko Birmančević golom u 80. minutu