Partizan prošao na penale: Čudesni Jovanović pogurao crno-bele u narednu fazu posle velike drame video

Kurir 17.08.2023

Fudbaleri Partizana plasirali su se u plej-of fazu kvalifikacija za Ligu konferencija pošto su posle penala izbacili Sabah iz Azerbejdžana - 7:6 posle izvođenja penala, 2:0 u regularnom toku.

Partizan je na stadionu u Humskoj pred oko 15.000 gledalaca nadoknadio 0:2 iz prvog meča, a pošto posle produžetaka nije bilo promena, izvodili su se jedanaesterci. Junak je bio golman Aleksandar Jovanović, koji je u petoj seriji odbranio šut Alaskarova. Partizan će za plasman u Ligu konferencija igrati protiv Nordsjelanda iz Danske. Golove za Partizan postigli su Saldanja u 30. minutu i Natho u 58. minutu. U penal seriji svih pet fudbalera Partizana su bili