Đoković preskočio i Zvereva – za finale i šansu za prvu osvetu Alkarasu!

Sputnik 20.08.2023

Novak Đoković, najbolji teniser svih vremena, plasirao se u finale Masters turnira u Sinsijatiju pobedom nad Aleksandrom Zverevim, a na putu ka tituli stoji mu Karlos Alkaras koji je ponovo imao probleme, ali je uspeo da savlada Huberta Hurkača.

Đoković je priliku da se bori za titulu na turniru u Sinsinatiju dobio pošto je za 126 minuta savladao Zvereva u dva seta (7:6, 7:5), dok je Alkaras na terenu proveo 13 minuta i set više i morao je da napravi preokret protiv sjajnog Huberta Hurkača (2:6, 7:6, 6:3). Finale Sinsinatija i prva prilika da se Đoković osveti Alkarasu sa poraz u meču za titulu na prethodnom Grend slem turniru, Vimbldonu, zakazano je za nedelju od 22.30. Đoković nije blistao u prvoj