Đoković pun elana pred finale sa Alkarasom: „Evo nas, tu smo!“

Sputnik 20.08.2023

Novak Đoković, najbolji teniser svih vremena, imao je veoma težak zadatak u polufinalu Sinsinatija, ali je uspeo da savlada Aleksandra Zvereva i zakaže finale protiv Karlosa Alkarasa koje je željno iščekivao kao priliku za osvetu za poraz u finalu Vimbldona.

Đoković je posao završio u dva seta, ali je na terenu proveo dva sata i šest minuta, svega 13 manje od Alkarasa čiji je meč protiv Huberta Hurkača imao set više. “Jako tesna pobeda, teško izvojevana. U prvom setu sam imao nekoliko set lopti na 5:4 međutim on je snažnim servisima to rešavao. Veoma čvrst taj-brejk sam odigrao. Jedan ili dva poena je odlučilo pobednika danas jer kada igrate protiv protivnika sa ovako razornim servisima na ovako brzim uslovima gde