LK (kval) - Fiorentina preokrenula Rapid, Aston Vila ubedljiva, Bešiktaš minimalan, ali dovoljan za prolaz

Sportske.net 31.08.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Fiorenitne obezbedili su plasman u Ligu konferencija pošto su sa 2:0 u revanšu plej-ofa kvalifikacija pobedili Rapid.

U prvom meču bilo je 1:0 za tim iz Beča. Poveli su domaći tek u 59. minutu preko Gonsalesa, koji je doneo i prolazak dalje u 90. minutu sa linije penala. Ferencvaroš je bio ubedljiv protiv Žalgirisa sa 3:0 i sa uklupnih 7:0 izborila plasman u ovo takmičenje. Traore je upisao dva gola, u četvrtom i 48. minutu. Kod drugog gola asistent je bio Aleksandar Pešić. Varga je bio strelac trećeg pogotka. Bešiktaš je minimalnim rezultatom savladao Dinamo iz Kijeva 1:0, pa je