Na šest mečeva Bundeslige 26 golova, Bajern preokretom slavio u Menhengladbahu

RTS 02.09.2023

U pet današnjih utakmica trećeg kola Bundeslige postignuto je 23 gola. Augsburg i Bohum remizirali su 2:2, Bajer je deklasirao ekipu Darmštada 5:1, Hofenhajm je savladao ekipu Volfsburga 3:1, Štutgart je 5:0 pobedio Frajburg, Verder je trijumfovao protiv Majnca 4:0. U poslednjoj utakmici dana, Bajern posle preokreta slavio u Menhengladbahu 2:1.

Novu pobedu ostvario je Bajern u Bundesligi, ali mnogo teže nego što se očekivalo savladana je Borusija u Menhengladbahu - 2:1. Domaćin je poveo u 30. minutu golom Itakure i tu prednost zadržao do poluvremena. Ipak, Bavarci su u nastavku došli do preokreta - prvo je Liroj Sane izjednačio rezultat u 58. minutu, da bi tri boda ekipi Tomasa Tuhela doneo Matis Tel tri minuta pre kraja susreta. Augsburg i Bohum remizirali su 2:2 u prvom meču današnjeg programa