Češka prva u grupi - Lajović poražen od debitanta, Đere izgubio od Lehečke

RTS 16.09.2023

Reprezentacija Srbije porazom od Češke u Valensiji zauzela je drugo mesto grupe C Dejvis kupa. Dušan Lajović poražen je od Jakuba Menšika sa 2:0 u setovima. Laslo Đere istim rezultatom izgubio je od Lehečke. Nikola Ćaćić i Novak Đoković sa 2:1 izgubili su od Adama Pavlašeka i Tomasa Mahača.

Đere izgubio od Lehečke 7:6, 7:5 Laslo Đere izgubio je od Lehečke sa 2:0 u setovima, pa će Srbija ipak zauzeti drugo mesto u Grupi C. Đere je za nijansu bolje ušao u meč, ali je češki teniser uspeo da odbrani dve rane brejk lopte. Oba tenisera igrala su sigurno na svoj servis, pa je set posle sat vremena uveden u taj-brejk u kome je Čeh bio sigurniji. U drugom setu Lehečka je brzo došao do brejka, potom poveo sa 4:1, nakon čega se Đere osvestio. Srpski teniser je