Zvezda dobila bitku, ali ne i rat u Mančesteru – preokret za pobedu prvaka Evrope

Sputnik 19.09.2023

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u prvom kolu Lige šampiona na gostovanju prvaku Evrope Mančester sitiju, rezultatom 3:1, iako su posle prvog poluvremena vodili sa 1:0.

Siti je bio dominantan od početka, ali je Zvezda uspela da odoli svim napadima u prvom poluvremenu, briljirala je odbrana koja je izblokirala veliki broj udaraca, sjajan je bio i golman Omri Glazer, a Zvezdaše je u 45. minutu razgalio Osman Bukari, golom za 1:0. Nije radost Zvezde dugo trajala, svega pauzu između poluvremena i jedan minut, u 47. je Hulio Alvares izjednačio, a posle velike greške Glazera i preokrenuo, 13 minuta kasnije. Tačku na utakmicu stavio je