Napoli u finišu slomio otpor Brage, Real minimalnim rezultatom izborio pobedu protiv Uniona

RTS 21.09.2023

Napoli je u gostima pobedio Bragu rezultatom 2:1 u meču prvog kola Grupe C Lige šampiona. Real Madrid je minimalnim rezultatom na domaćem terenu bio bolji od Union Berlina.

Napoli i Braga su odigrali izjednačen meč, ali je ekipa iz Italije imala malo više sreće na kraju pa se na "čizmu" vraća sa sva tri boda. Golove za Napoli postigli su Đovani di Lorenco u 45+1. i Sikou Niakate (autogol) u 88. minutu. Jedini strelac za Bragu bio je Bruma u 84. minutu. Real je ranije u prvom meču prvog kola grupe C na svom terenu savladao Union Berlin 1:0 golom Džuda Belingema. U drugom kolu grupe C sastaće se Napoli - Real i Union - Braga. Salcburg