Zvezda posle dva produžetka izgubila od Makabija na Kipru

RTS 22.09.2023

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Makabija 111:109, posle dva produžetka, u prvoj utakmici na turniru u Nikoziji. Crveno-beli imali prednost u prvoj četvrtini, a onda nadoknadili devet poena minusa u poslednjoj deonici - na kraju poklekli u penal završnici u drugom produžetku.

Dobar meč odigrala je Crvena zvezda na turniru u Nikoziji, ali je na kraju poražena od Makabija posle dva produžetka - 111:109. Crveno-beli su igrali bez Miloša Teodosića i Šabaza Nejpira, ali su pružili jak otpor ekipi iz Tel Aviva. Ekipa Duška Ivanovića odlično je otvorila meč, pa je na kraju prve deonice imala vođstvo od sedam poena (20:13). Ipak, Makabi je do poluvremena preokrenuo i na veliki odmor otišao sa pola koša prednosti - 44:43. Posle izjednačene treće