Srbin dao maestralan gol u atinskom derbiju – na meč bačena senka zbog poruke za Hrvate /video/

Sputnik 26.09.2023

Filip Đuričić, reprezentativac Srbije, postigao je spektakularan gol za Panatinakos u gradskom derbiju protiv AEK-a, međutim utakmicama je ostala upamćena po ne tako lepim scenama. Navijači Panatinaikosa razvili su transparent kao podršku navijačima Dinama iz Zagreba koji su osuđeni za ubistvo jednog navijača AEK-a.

Samo deset minuta se igrao derbi kada je posle sjajnog pasa do lopte došao Filip Đuričić koji je iz neverovaton gula zastresao mrežu AEK-a i doneo Panatinaikosu prednost 1:0. Gol srpskog reprezentativca bio je atraktivan, ali je usledio preokret AEK-a. Za izjednačenje pogodio je Stiven Zuber, dok je u 70. minutu konačnih 2:1 za AEK uspostavio Orbelina Pinede. Međutim, rezultat ove utakmice pomalo je ostao u senci zbog dešavanja sa tribina na kojima su navijači