Mocart tuče bika – a Srbin daje gol: Odigran derbi na koji se čekalo 18 godina /video/

Sputnik 27.09.2023

U istorijskom derbiju Red Bul Salcburga i Austrije Salcburg u strelce se upisao i Strahinja Pavlović, srpski reprezentativac, koji je postigao gol za konačnih 4:0 za ekipu Red Bula. Ovaj derbi je međutim bio mnogo više od rezultata i konačnog epiloga jer je to prvi susret klubova koji su do pre 18 godina bili jedan isti klub.

Na gostovanju Austriji Salcburg, Red Bul opravdao je ulogu favorita, a prvi gol postigao je Amar Dedić već u osmom minutu. Poluvreme je završeno sa ne tako ubedljivih 1:0 pa su fudbaleri protivničkog tima mogli da se ponadaju. Međutim, Red Bul Salcburg ušao je silovito u drugo poluvreme, Amankva Horson pogodio je u 63. minutu, da bi ponovo zatresao mrežu u 74. minutu. Tačku je stavio srpski reprezentativac Strahinja Pavlović koji je postigao drugi gol od početka