Iznenađenje u Španiji, poraz Baskonije, Mursija na vrhu! Valensija upisala prvi trijumf...

Sportske.net 27.09.2023  |  Sportske.net

U španskoj Endesa ligi već se igra drugo kolo, a večeras se za iznenađenje pobrinula ekipa Mursije koja je na svom terenu savladala evroligaški tim Baskonije rezultatom 88:76.

Baskonija tokom prvog poluvremena nije imala rešenja u napadu, što je domaćin obilato koristio i posle 20 minuta igtre Mursija je vodila sa 38:24. Nastavak meča doneo je nešto bolju igru Baskonije, predvođene Markusom Hauardom, ali je Mursija uspela da udbrani stečenu prednost i tako stigne do druge pobede u prva dva kola, za mesto na vrhu tabele. Mursiju su do pobede predvodili Dilan Enis i Dastin Sliva sa po 17 poena, a Sliva je dodao i sedam skokova. U ekipi