„Plava četa“ pala na prvom ispitu – Srbija poražena od Turske i udaljena od Pariza

Sputnik 30.09.2023

Odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je od Turske rezultatom 3:1, po setovima 25:22, 20:25, 25:14, 25:20 na startu kvalifikacionog turnira u Tokiju za plasman na Olimpijske igre.

Izabranici selektora Igora Kolakovića prikazali su dva lica u sudaru s Turcima. Uvodni set si izgubili posle velike borbe, da bi u nastavku došlo do „buđenja“ Atanasijevića, Kujundžića, Ivovića i ostalih koji su posle gubitka prvog seta uspeli da se konsoliduju i da dođu do izjednačenja – 25:20. Ipak, u trećem setu došlo je do neshvatljivog pada u igri „plave čete“ koja je razbijena s ubedljivih 25:14. Jednostavno, srpski odbojkaši nisu mogli da odgovore