Gužva na vrhu Premijer lige, Aston vila "počastila" Brajton sa šest golova za deobu trećeg mesta

RTS 30.09.2023

Fudbaleri Aston vile savladali su Brajton 6:1 (3:0) na "Vila parku" u 7. kolu Premijer lige, čime su se izjednačili sa ovim rivalom na trećem mestu na tabeli.

Briljirao je Oli Votkins sa tri gola i asistencijom za domaćine. Votkinsova prva dva pogotka pala su u 14. i 21. minutu. Na 3:0 je postavio Pervis Estupinjan autogolom u 26. minutu. Ansu Fati je u 50. minutu smanjio na 3:1, ispostaviće se da je postigao jedini pogodak za Brajton na utakmici. Treći gol Votkinsa se desio u 65. minutu, a asistenciju je upisao u 85. minutu za Džejkoba Remzija. Ni tu nije bio kraj, Daglas Luiz je u poslednjem, sedmom minutu sudijske