Pojedinačno državno prvenstvo za parastonotenisere: Spinovci najuspešniji

Dnevnik 07.10.2023  |  Dnevnik.rs

Pojedinačno državno prvenstvo za parstonotenisere održano je u stonoteniskoj dvorani u Novom Sadu. Nastupilo je oko 40 stonotenisera i stonoteniserki iz 11 klubova. Najuspešniji su ponovo bili takmičari novosadskog Spina, koji su osvojili tri zlatne, tri srebrne i dve bronzane medalje.

Višestruki prvak države Mitar Palikuća iz novosadskog Spina ponovo je bio najbolji u klasi T1-5 (kolica). On je finalu sa 3:1 savladao klupskog kolegu Aleksandra Jevremovića. Bronze su otišle u ruke Gorana Perlića (K2, Zrenjanin) koji je u polufinalu izgubio od Palikuće i Nemanje Ćurića (Spin), koji je poražen od Jevremovića 3:1. Foto: Mitar Palikuća, foto: G. Malenović U konkurenciji stojićih T6-7 titula je pripala Mihajlu Radovanoviću (Spin). On je nadigrao u