Turska šokirala Hrvatsku u Osijeku: Vatreni digli frku zvog situacije u 90. minutu! Prvi poraz kod kuće posle 10 godina

Kurir 12.10.2023

Fudbaleri Hrvatske poraženi su od Turske u Osijeku rezultatom 0:1 u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Jedini gol postigao je Burak Jilmaz u 30 minutu. Bio je ovo prvi poraz Hrvatske kod kuće posle 10 godina. Interesantan detalj viđen je po isteku 90. minuta. U nadoknadi vremena dosuđen je penal za Hrvatsku jer je sudija Tejlor iz Engleske "video" igranje rukom u šesnaestercu Turske. Međutim, nakon intervencije VAR-a sudija Tejlor je preinačio odluku i pokazao da se igra nastavi, što je izazvalo buru protesta domaćih igrača i publike. Turska je trenutno prva u grupi