Sergej i Mitrović doneli pobedu Al Hilalu nad Al Ahlijem

RTS 27.10.2023

Golovima srpskih internacionalaca Sergeja Milinković-Savića i Aleksandra Mitrovića fudbaleri Al Hilala nadigrali su tim Al Ahlija sa 3:1 u derbiju kola lige Saudijske Arabije. Savić je doneo vođstvo već u prvom minutu meča, a potom je Mitrogol pogodio mrežu posle promašenog jedanaesterca.

Srpskom vezisti Sergeju Milinkoviću-Saviću trebalo je samo 45 sekundi da donese vođstvo svom timu posle odličnog dodavanja Kalidu Kulibalija. Bivši štoper Napolija je dugim dodavanjem uposlio Sergeja koji je sve dobro pratio, primio loptu i prosledio je u mrežu pored golmana Mendija. A onda je Aleksandar Mitrović iz jedanaesterca imao priliku da uveća prednost ali mu je golman Mendija odbranio udarac sa bele tačke. Ipak Mitrogol se nedugo potom u 37 minutu iskupio