Čelsijev "bolan udarac" Totenhemu - dva crvena kartona i četiri gola za prvi poraz "pevaca"

RTS 06.11.2023

Fudbaleri Čelsija su kao gosti pobedili Totenhem 4:1 u londonskom derbiju, odigranom u 11. kolu Premijer lige.

Vrlo dinamičan derbi sa puno dešavanja, među kojima nisu samo golovi. Prvi i jedini, ispostaviće se, gol Totenhema postigao je Dejan Kuluševski u šestom minutu. U 21. minutu VAR poništava gol Rahima Sterlinga zbog igranja rukom, pa i gol Mojsesa Kajseda u 28. minutu. U 31. je tehnologija za bolji pregled sudijskih odluka konsultovana i dodeljen je penal za Čelsi, uz direktan crveni karton Kristijanu Romeru koji je pričinio faul baš u toj akciji koja je okončana