Bolni porazi Hamada i Miomira

Sputnik 07.11.2023

Hamad Međedović nije uspeo da se plasira u drugo kolo ATP turnira u Sofiji, pošto je danas na startu takmičenja poražen od Australijanca Kristofera O'Konela 6:7 (3:7), 6:1, 7:6 (7:2), a to nije pošlo za rukom ni Miomiru Kecmanoviću koji je izgubio od Roberta Bautiste Aguta, takođe u tri seta, 7:6, 6:7, 7:6.

Meč je trajao dva sata i 32 minuta. O'Konel je 66. teniser sveta, dok je Međedović 107. teniser sveta. U prvom setu viđena je velika borba, a igralo se gem za gem. Međedović je u 12. gemu pri vođstvu od 6:5 imao dve set lopte, ali je Australijanac izjednačio na 6:6. Mladi teniser je prvi set dobio u taj-brejku sa 7:3. O'Konel će u drugom kolu turnira u Sofiji igrati sa pobednikom meča između Austrijanca Sebastijana Ofnera i Ukrajinca Vitalija Sačka. Na turniru u