Zvezda ima stihijsku navalu i Vavilonsku kulu u odbrani u kojoj niko nikog ne razume, a to su ograničenja za pravu ulogu u Ligi šampiona: Lajpcigova bundesligaška rutina na Marakani

Danas 07.11.2023  |  G. A.
Zvezda ima stihijsku navalu i Vavilonsku kulu u odbrani u kojoj niko nikog ne razume, a to su ograničenja za pravu ulogu u…

Lajpcig nije mašinerija kao Bajern, ali je kroz bundesligaška iskušenja dovoljno prepečen da zna kako da izađe na kraj s protivnikom na njegovom vrućem terenu.

Ako je taj protivnik potpuno bezopasan, kao što je Crvena zvezda bila u prvom delu utakmice, tim bolje. Nemački tim je pobedio u Beogradu s 2:1. Zvezdini igrači su na poluvreme ispraćeni zvižducima. U prvih 45 minuta igre samo je jedan među njima zaslužio jedan jedini aplauz. Golman Glazer, kad se Openda našao oči u oči s njim, iskoristio je oklevanje belgijskog napadača da u ležećem stavu ukloni loptu s njegove noge. Prethodno je Rodić, koji se okliznuo, praktično