Real Madrid deklasirao Valensiju, Đirona nastavila seriju pobeda

RTS 11.11.2023

Real Madrid savladao je na "Santjago Bernabeu" ekipu Valensije sa 5:1 u utakmici 13. kola Primere. Fudbaleri Đirone savladali su kao gosti Rajo Valjekano 2:1, pa će i posle ovog vikenda zadržati čelnu poziciju na tabeli španskog fudbalskog šampionata. Sosijedad u sudijskoj nadoknadi došao do pobede u Almeriji 3:1.

Đirona je potpuni hit ove sezone u Španiji, a Katalonci su u 13. kolu zabeležili i 11. trijumf u La Ligi - Rajo Valjekano je savladan rezultatom 2:1. Kao nekoliko puta ove sezone ekipa trenera Mičela do tri boda došla je posle preokreta - Rajo je u predgrađu Madrida poveo već u 5. minutu golom Garsije. Do poluvremena je izjednačio Ukrajinac Dovbik, da bi pobedu Đironi doneo Savio u 65. minutu. Osim što beleži trijumfe, a ovo je bio peti u nizu, utakmice Đirone pune