Nestvarna dominacija Marininih „lavica“ – stotka koja je ostavila Makedoniju u čudu

Sputnik 12.11.2023

Košarkaška reprezentacija Srbije ubedljivo je savladala na gostovanju ekipu Severne Makedonije u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo rezultatom 103:60 (30:12, 21:16, 28:18, 24:14).

Da su veliki favoriti srpske košarkašice odlučno su pokazivale od starta utakmice, a dvocifrenu prednost stekle su već na četiri minuta do kraja prve deonice. Maestralne su bile lavice Marine Maljković pogotovo u napadu, ubacile su čak 30 poena, a protivnice svele samo na 12. Makedonke su pokušavale da se probude u drugoj četvrtini, ali srpske košarkašice stigle su do velike prednost od 25 poena. Za jedno poluvreme Srbija je protivnice ostavila na 28 poena, dok