Lundberg poništio Šildsa i Mirotića, Real Madrid i dalje jedini neporaženi tim Evrolige

Sportske.net 14.11.2023  |  Sportske.net

Košarkaši Virtusa pobedili su na svom parketu Olimpiju Milano rezultatom 86:79, dok je Real Madrid kao gost savladao Valensiju - 76:73 u osmom kolu Evrolige.

U uzbudljivom italijanskom okršaju, heroj Virtusa bio je Danac Lundberg koji je u poslednjem minutu ubacio trojku, potom upisao skok u odbrani i dodao još dva bacanja za nedostižnih +7. Rivali su se večeras razmenjivali u vođstvu, Olimpija je vodila posle prve četvrtine - 26:21, ali je potom na pauzu Virtus otišao sa +5 - 45:40. Rezultatsku klackalicu gledali smo i tokom treće četvrtine, posle koje je Olimpija prišla na -2. U finišu je Mirotić pogodio trojku, minut