Đoković nadigrao Hurkača: Srbinu potrebna pobeda Sinera nad Runeom za polufinale

RTV 16.11.2023  |  RTS, Tanjug, RTV

TORINO - Najbolji teniser sveta, Srbin Novak Đoković pobedio je danas Poljaka Huberta Hurkača 7:6 (7:1), 4:6, 6:1 u meču trećeg kola "Zelene grupe" na Završnom ATP turniru sezone u Torinu, ali će se plasirati u polufinale samo ako večeras Italijan Janik Siner pobedio Danca Holgera Runea.

Meč između Đokovića i Hurkača je trajao dva sata i šest minuta. Ovo je bio sedmi međusobni duel srpskog i poljskog tenisera, a sedmi trijumf Đokovića. U prvom setu igralo se gem za gem, a pobednik je odlučen u taj-brejku, koji je pripao Đokoviću rezultatom 7:1. Poljak je prvi došao do brejka u petom gemu drugog seta. Hurkač je poveo 3:2, a onda je na svoj servis stigao do 4:2. Đoković je u osmom gemu pri vođstvu protivnika imao dve brejk lopte, ali ih nije