Englezi se provukli u Skoplju: Hari Kejn sprečio iznenađenje na stadionu Toše Proeski

Kurir 20.11.2023

Fudbalske reprezentacije Severne Makedonije i Engleske odigrale su nerešeno 1:1 (1:0) u poslednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024.

Utakmica je odigrana na stadionu "Toše Proeski" u Skoplju. Obe ekipe su igrale bez većeg rezultatskog imperativa. Engleska je ranije obezbedila prvo mesto u grupi C i plasman, dok su Makedonci ostali bez šanse. Domaćin je poveo u 41. minutu golom Enesa Bardija. Reprezentativac Severne Makedonije je promašio penal, a onda smestio loptu u mrežu. Englezi su do boda stigli u 59. minutu golom Harija Kejna. Napadač Bajerna i najbolji strelac Engleske u igru je ušao tek