Siner čuva Italijane! Janik opravdao ulogu favorita, meč odluke za polufinale Dejvis kupa igraju dublovi!

Kurir 23.11.2023

Četvrtfinalni duel Dejvis kupa između Italije i Holandije biće odlučen posle meča dublova pošto je Janik Siner opravdao ulogu favorita i u dva seta savladao Talona Grikspora (7:6, 6:1) i doneo svom nacionalnom timu izjednačenje.

Prvi set protekao je u strašnim servisima oba rivala i brejka nije bilo, te se ušlo u taj-brejk koji je pripao Sineru rezultatom 7:3. Indisponirani Grikspor pao je posle prvog seta, te je u drugom Janik Siner poveo sa 5:0 i bilo je jasno da vodi Italijane ka izjednačenju. Na kraju, ovaj period igre završen je 6:1, te je Siner anulirao poraz Arnaldija od Van de Zandšulpa i o pobedniku četvrtfinalnog duela između Italije i Holandije odlučivaće dublovi. Sinner levels