Košarkaši Crvene zvezde slavili u Novom Mestu protiv Krke; Partizan deklasirao ekipu Borca u "Areni"

RTV 27.11.2023  |  RTS

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras ekipu Krke rezultatom 90:67 u utakmici 9. kola ABA regionalne lige.Najbolji u pobedničkom timu bio je Majk Tobi sa 16 poena i tri skoka, dok je Džoel Bolomboj dodao 13 poena uz šest skokova. Domaćim tim je predvodio Leon Stergar sa 15 poena i dve asistencije.

Na samom početku gosti su napravili seriju od 11-0 koja je odredila tok susreta. Do kraja prve četvrtine Zvezda je samo održavala prednost. U drugoj deonici "crveno-beli" su preko tranzicije samo povećavali prednost, koja je u jednom momentu iznosila i plus 19. U drugom poluvremenu preko reketa gosti su došli do prednosti od 25 poena. Krka je pokušala u poslednjoj deonici da smanji zaostatak, spustili su razliku na 13 poena. Zvezda je uspela da odbije nalet preko