Pešić u nadoknadi obradovao Stankovića i sprečio Čukarički da dođe do zasluženog boda

Euronews 30.11.2023  |  Autor: Euronews

Čukarički je bio na dobrom putu da ispiše novu stranicu istorije kluba, da osvoji prvi bod u grupnoj fazi Lige konferencije, ali je uz grešku sudije i velemajstorstvo Aleksandra Pešića u osmom minutu nadokande pobeda pripala Ferencvarošu 1:2 (1:0).

Možda važnije od rezultata je potvrda treneru Igoru Matiću da je pokrenuo kvalitetne igrače da na terenu deluju i kao dobar tim. Čukarički je pokazao zube, slaba izdanja u UEFA Ligi konferencije prebrisao je tokom poslednjih sedam dana, pa je nadigrao Ferencvaroš u prvom delu i na poluvremenu otišao sa prednošću. Pre svega, Brđani su uspreli da spreče tranzicije mašarskog šampiona, da ih svedu na dve prilike za 45 minuta, a da pritom uspeju sa nekoliko tranzicija