Đirona ponovo slavila posle preokreta, Katalonci rame uz rame sa Realom

RTS 02.12.2023

Fudbaleri Đirone ostali su na prvom mestu na tabeli Primere, pošto su posle preokreta savladali ekipu Valensije 2:1, u utakmici 15. kola španskog fudbalskog šampionata. Real rutinski na svom terenu savladao Granadu 2:0, Bilbao ubedljiv protiv Valjekana 4:0.

Đirona nastavlja da bude najveći hit ove sezone u svih pet najjačih liga u Evropi, a katalonski tim je još jednom došao do pobede posle preokreta u poslednjim trenucima meča sa Valensijom. Gosti su imali prednost od 57. minuta, pogotkom Uga Dura, ali je ekipa trenera Mičela u finišu uspela da postigne dva gola - oba puta strelac je bio Urugvajac Stuani, u 83. i 88. minutu meča. Đirona je zabeležila 12. pobedu u 15 odigranih utakmica u španskom prvenstvu i ponovo je